לק"י נוסח תימן-פורטל קהילות תימן

כתובתינו: רחוב בירנבוים 26 בני ברק
טלפון: 03-6781444 
שעות פתיחה: א-ה 10:00-21:00 יום ו' 9:00-13:00 

ברוכים הבאים! 


הצטרפו לרשימת התפוצה
שלח לחבר
חדשות
חנות
רדיו שבזי
תוכן
הלכות
מוזיקה
אודיו
וידאו
חיי קהילה
גלריה
כתר תימן 1

כתיבת חידושי תורה – 'חדש בקרבי' 4!

12/02/2019

בהתרגשות מרובה ובקורת רוח נתקבלה הידיעה די בכל אתר ואתר, על המפעל הגדול של כתיבת חידושי תורה במסגרת קרן 'חדש בקרבי', המתקיים זו השנה הרביעית בנשיאות הרה"ג רבי מרדכי יצהרי שליט"א.

מיד עם הפרסום הראשוני התקבלו במערכת פניות רבות ביותר, דבר הממחיש את הצורך החשוב בהעמדתו של מפעל ייחודי זה, המעודד את עיון ועמל התורה, ונותן במה מכובדת ללמדנים מופלגים ובני עליה נבחרים.

הפונים ציינו את הרשמים העזים מהאירועים שהתקיימו בשנים הקודמות בהשתתפות מאות בני תורה מסלתה ושמנה, סביב שלחנות ערוכים ברוב פאר והדר לכבודה של תורה, כאשר בשיא המעמד חולקו מלגות נכבדות בסך עשרות אלפי שקלים לזוכים, בהם תלמידי חכמים, מורי הוראה ואברכים עמלי תורה מופלגים. מלבד זאת, כל כותב ששלח מפירות תנובתו לתחרות, זכה בתשורה נאה ומכובדת.

מלבד המלגות שמוענקות לכותבי חידושי התורה, בלוויית תעודות נאות, המאמרים הזוכים יוצאים מאוגדים בחוברות מהודרות בשם 'חדש בקרבי', לחקוק עלי ספר את דברי התורה ולהעלות על נס את יקרת גודל כבוד לומדיה.

על פי החלטת ועדת הרבנים העומדים בראש מפעל חשוב זה, הגאונים רבי פנחס קורח שליט"א רב ק"ק שערי הלכה, רבי מנחם שמואלי שליט"א ראש ישיבת עטרת יואל, ורבי נתנאל זכריהו שליט"א רב ק"ק עדן בארה"ק, הנושא הנבחר לכתיבה בשנה זו הינו 'תפילה' אליבא דהלכתא, זאת לאחר שבשנים הקודמות עסקה התחרות בנושאי הלכות פסח, שבת וברכות.

משנה לשנה מוכפל האירוע בכמות המשתתפים וברמת ההשקעה האדירה, כך שההכנות לארגון המעמד הגדול כבר החל בימים אלו, ואכןניכרת השקעה מיוחדת של הועדה המכינה בכל הפרטים, כיאה וכיאות לכבודה של תורה. השנה מוקדש הכנס לזכרו של חבר ועדת הרבנים אשר נסתלק מעמנו בשנה זו, ה"ה הגאון רבי עובדיה יונה זצוק"ל, חבר בד"ץ העדה החרדית הספרדית.

אופן ההשתתפות הינו על ידי שליחת מאמר מוקלד בקובץ וורד בין 4-5 עמודים, לדוא"ל hadeshbekirby@gmail.com, בצירוף פרטים אישיים הכוללים שם, טל', כתובת, גיל ומקום לימודים. המועד האחרון לשליחת חידושי התורה הוא ראש חודש אדר ב' ה'תשע"ט.

על קיום מעמד חלוקת המלגות המפואר ברוב עם, בראשות מרנן ורבנן שליט"א, תתפרסם הודעה נפרדת.

לפרטים נוספים ניתן לפנות בימים ב', ד' וה' בין השעות 21:30-23:00 בלבד, לטל' 054-8410475.

 להגדלה לחץ על התמונה

עוד בכל החדשות...

מדור

הרב גמליאל

מדור הרב גמליאל
מדור

איש ימיני

מדור איש ימיני

מדור שתילי זיתים

מדור

שתילי זיתים

מדור שתילי זיתים

מדור אורחות הלכה

אורחות

הלכה

מדור אורחות הלכה

מדור שרש המנהג

מדור

שרש המנהג

מדור שרש המנהג
ספר חדש אמת צרופה